برگزیدگان پنجمین دو سالانه دامون فر جمعه معرفی می شوند.
پنجمین دو سالانه نقاشی دامون فر 18 مهرماه با نمایش اثار 96 هنرمند کمتر از 25 سال در نگار خانه پردیس ملت آغاز به کار کرد و دوم آبان با معرفی برگزیدگان به پایان می رسد.
2 دوره ابتدایی این جنشواره به میزبانی فرهنگسرای نیاوران برگزار شده بود و 3 دوره اخیر را پردیس ملت میزبانی کرده و آنگونه که مسئولان جشنواره می گویند، فروش آثار و استقبال مردم قابل توجه بوده است.
به گزارش خبرنگار همشهری، شاید معرفی چهره های جوان و مستعد به جامعه تجسمی ایران کمترین کارکرد و دستاورد جشنواره ای است که در 5 دوره برگزاری جایگاه خود را در میان جوانان و هنرمندان این سرزمین محکم کرده است. در یک دهه اخیر، بسیاری از دوستداران نقاشی در 4 گوشه ایران هر سال تازه ترین آثار خود را با هدف نمایش دو سالانه دامون فر خلق می کنند و هدفی جز محک زدن استعداد و توان هنری خود در مقایسه با دیگرهنرمندان جوان ندارند.
جعفر نجیبی مجسمه ساز با اشاره به برگزاری پنجمین دو سالانه دامون فر به همشهری می گوید: وجود هنرمندان جوان و دانشجویان رشته های هنری و حضور گسترده آنها در چنین نمایشگاه های متواند اثر بخشی این رودادها را بیشتر کند، دانشجویان هنری و هنرمندان جوان جویای نام بسیاری در سراسر ایران فعالیت میکنند و جشنواره هایی نظیر دامون فر میتواند به عنوان یک دوسالانه معتبر ملی و حتی منطقه ای معرفی شود .
این استاد مجسمه سازی افزایش سطح کمی وکیفی آثار را تاثیر حضور گسترده تر جوانان وهنرمندان جویای نام میداند و می افزاید : با افزایش سطح کمی و کیفی آثار وبهتر شدن انها جنبه رقابتی دو سالانه هم جدی تر می شود و این امر می تواند در کشور ما که از هنرمندان و آثار هنری حمایت چندانی نمی شود یک حرکت مثبت ارزیابی نمی شود.
این دو سالانه در واقع مکانی است برای مشق کردن ودر گام های بعد اجرای مضامین در دستور کار هنرمندان جوان خواهد گذاشت.
پنجمین دو سالانه نقاشی دامون فر به ریاست آیدین آغداشلو و ارائه 96 اثر از 95 نقاش، این روزها در نگارخانه پردیس ملت میزبان علاقمندان آثارتجسمی است و قرار است جمعه آینده در آیینی با شکوه پایان یابد، جشنواره ای که برنده آن فرصت سفری آموزشی به کشور آلمان را خواهد یافت.
keyboard_arrow_up